речник

Пронајдени се 5 резултати на тема „речник“
Вести

Герила акција: Младите му оставија англиско македонски речник на премиерот за да го научи подобро терминот „Ваксајн“ (ФОТО)

Откако премиерот Зоран Заев стана вистински хит на социјалните мрежи со неговиот англиски јазик, герила акција се случи пред владата...