ребаланс

Пронајдени се 19 резултати на тема „ребаланс“
Вести

Славески: Ребалансот на Буџетот е доказ дека економската ситуација не е приоритет на оваа влада, туку приоритет беше грабежот и делењето на тендери

Конечно владата предложи ребаланс на Буџетот на Република Македонија за 2020 година, како што разбравме од пресот кој што пред малку се...
Економија

Мицевски: Граѓаните на Република Македонија добија покачена акциза и продолжување на проектите од претходната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

На вчерашната расправа за ребалансот за буџетот пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски потенцираше дека со овој ребаланс на буџетот...