разрешување

Пронајдени се 19 резултати на тема „разрешување“
Вести

Активистите за заштита на животни и животна средина бараат разрешување на директорката на ЈП Лајка – обвинуваат за незаконско работење

Драгана Велковска активистката за заштита на животни и животна средина и членка на Советот на Град Скопје поднесе барање до градоначалникот...
Вести

Оштетените штедачи од Еуростандард бараат брзо разрешување на случајот: Вистината мора да се открие, а криминалците да одговараат

Оштетените штедачи од Еуростандард бака апелираат до надлежните институции да реагираат доследо и да го решат овој, како што наведуваат...
Вести

СКАНДАЛ: Техничкиот Спасовски и угодува на Грција и бара разрешување на министерката Мизрахи поради таблата со Република Македонија!?

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на највисоко ниво и угодува на Грција и бара разрешување на министерката за труд и социјална политика,...
Вести

Мицкоски: Томислав го познавам од детството, но тоа што се случило е неоправдано и ќе предложам негово разрешување

На денешната прес-конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека Томислав Димитровски кој бил еден од советниците...