разбојници

Пронајдени се 7 резултати на тема „разбојници“
Хроника

Ограбено 27-годишно момче среде бел ден пред банка во с.Сарај – Разбојници со автоматски пушти му одзеле торба со пари

На 18.05.2020 во 11.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка во село Сарај, скопско, три лица со закана со автоматски пушки, извршиле...
Занимливости

Сакаа да ограбат баба, но казната веднаш ги стигна: бабата им одржа лекција која ќе ја паметат цел живот (ВИДЕО)

Обидот на разбојници во Јужна Африка да украдат автомобил од една баба, доби поинаква насока. Жената со возилото влегла во својот заграден...