раст

Пронајдени се 16 резултати на тема „раст“
Вести

Филипче „очекувал“ 72 заразени: Се наоѓаме во критичниот момент со очекуван раст на бројот на заболени од Ковид-19“

Се наоѓаме во критичниот момент со очекуван раст на бројот на дијагностицирани заболени од Ковид-19 и имајќи предвид дека одиме кон пикот...
Економија

Комисијата за финансии на ВМРО-ДПМНЕ потврди: СДСМ го излажа народот- Македонските граѓани покуси од преку една милијарда евра во БДП

Комисијата за финансии на ВМРО-ДПМНЕ објави статус во кој се наведува дека СДСМ лажат на големо во врска со реален економски раст во...
Економија

Економско фијаско: Пад на проектираниот раст на БДП од 3,2 на 2,3 проценти, Македонија со најлоша прогноза од земјите на Западен Балкан

За само три месеци пад од скоро еден процент на проекциите за раст на БДП на Република Македонија. Во извештајот кој денеска беше презентиран...