раскол

Пронајдени се 6 резултати на тема „раскол“
Вести

Занимавањето на СДСМ со работата на ВМРО-ДПМНЕ, параван за криење на расколот во СДСМ- се повеќе се бара оставка од Заев

Расколот во партијата на Зоран Заев е се поголем откако тој преку изборен инженеринг сака да ја формира идната влада на Македонија. Црната...