Рамуш Харадинај

Пронајдени се 107 резултати на тема „Рамуш Харадинај“
Регион

ВИДЕО: Рамуш Харадинај со спуштена глава стигна во Специјалниот суд во Хаг- спроведен кај судијата на сослушување

Рамуш Харадинај пристигна во Специјалниот суд во Хаг, каде ќе биде сослушан поради злосторствата кои ги направиле поранешните припаднаици...
Познати

Ова е убавата сопруга на косовскиот премиер- кога ќе дознаете со што се занимава Анита ќе ви стане јасно зошто двајцата се заедно (ФОТО)

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај поднесе оставка од функцијата поради повикот од Хашкиот суд кој го повика да се јави во Хаг поради...