ракометар

Пронајдени се 11 резултати на тема „ракометар“
Познати

Македонската пејачка запросена во Германија: Поранешниот ракометар на Металург клекна на колена пред саканата (ФОТО)

Пејачката Зорица Блажева или Зои Блаж како што и е уметничкото име оддамна не е активна. Од музиката и пеењето се префрли на шминкањето,...
Познати

Голема трагедија во домот на ракометарот- сега му почина бебето, а пред еден месец го погреба и дедо му кој беше познат музичар (ФОТО)

Ивана Николиќ, свршеницата на ракометарот Недељко  Неџа Јовановиќ, која поради предвременото пораѓање во 22 недела од бременоста го...