ракија

Пронајдени се 22 резултати на тема „ракија“
Познати

Живее втора младост: Дарко Лазиќ како да е тинејџер, новата девојка го натера да отвори уста и му наточи цел бокал ракија директно во грлото

Пејачот Дарко Лазиќ живее нова младост заедно со девојката Барбара Бобак додека медиумите на големо пишуваат дека воопшто не ги гледа...
Храна и пијалаци

Коктел од традиционална македонска ракија се подготвува во бар во Австралија- можете и вие дома да го направите (ВИДЕО)

Еден австралијански ресторан ги изненади своите посетители откако на мените овој месец најавија македонски пијалаци и храна. На Фејсбук...
Вести

Засилените контроли започнаа: Инспекциите на терен, се казнуваат несовесните граѓани во ек на сезоната на варење ракија

Инспекциските служби во Делчево започнаа засилени контроли со цел спречување на обидите на несовесни граѓани кои во ек на сезоната...