рака

Пронајдени се 12 резултати на тема „рака“
Живот и стил

Девојче искасано од опасен пајак, а докторите ја вратиле дома: Раната станала ужасна, а потоа почнал стравот (ФОТО)

Мајка на девојче од Англија почнала на паничи кога утрото на раката на ќерката здогледала огромна дупка. Џејми Андерсон (41) од Есекс...
Занимливости

Најдобар божиќен подарок што можеше да го замисли: На 5 годишно дете без рака животот му го променија омилените суперхерои (ВИДЕО)

Детенце од Феникс кое е родено без дланка, овој Божиќ ќе го памети целиот живот затоа што го доби она што секогаш го сакал, рака и тоа...