рак на дојка

Пронајдени се 13 резултати на тема „рак на дојка“
Познати

Тажни моменти во семејството на фудбалерот: Минатиот месец почина таткото на Георгина, а сега мајката на Роналдо се бори за својот живот

Откако почина таткото на Георгина Родригез, светската јавност ја потресе нова вест која ја објавија сите светски медиуми. Имено мајката...
Занимливости

Одбила хемотерапија па починала од рак на дојката: Фановите се збогуваа со натпреварувачката на познато реално шоу (ФОТО)

Два месеци откако и е дијагностицирано рак на дојка на позната натпреварувачката на едно американско реално шоу таа починала. Манекенката...
Вести

Здравството под водство на Филипче е пред колапс: Жени со рак на дојка и по четири месеци чекаат термин за преглед

Пациенти со малигни заболувања со месеци чекаат термин за преглед и контрола на болеста. Од здружението „Борка“ алармираа дека жени...