радмила шеќеринска

Пронајдени се 29 резултати на тема „радмила шеќеринска“
Вести

Стоилковски: Од лагите на СДСМ ја издвојувам онаа на Шеќеринска во септември 2018 каде што кажува дека Македонија доби датум за преговори

Од #ЛагитеНаСДСМ издвојувам: Радмила Шекеринска, 12.09.2018 “Ветивме дека Македонија ќе добие датум за почеток на преговори – го добивме”. Фејсбук...
Вести

Мизрахи: Заев вели била „администрација“, Шекеринска вели да ја заборавиме историјата, а 83 членови на мојата фамилија никогаш не се вратија

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи, вели дека не може да се избега од историските факти, за сега Заев да вели дека депортацијата...
Вести

Ременски: Ќе ја праша ли некој Радмила Шеќеринска дали македонската антинационална кампања на нејзиниот бугарски колега Красимир Каракачанов може да се класифицира како хибридна закана ?

Ќе ја праша ли некој министерката за одбрана Радмила Шеќеринска Јанковска, дали македонската антинационална кампања на нејзиниот бугарски...
Вести

Нацев: Радмила Шекеринска го загрозува угледот кој Армијата на Република Македонија го градеше со години

НАТО значи професионализам, ред и процедури, а не политизација, субјективизам и корупција, изјави денеска Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. -Со...