радмила шекеринска

Пронајдени се 177 резултати на тема „радмила шекеринска“
Вести

Додека секојдневно над 20 лица умираат поради неспособноста на власта, Шекеринска дели музички совети на Фејсбук (ФОТО)

И додека бројката на новозаразени расте од ден на ден и надминува над 1.000 новозаразени, фрапантен е и бројот на починати лица кои ја загубиле...
Вести

Ковачки до Шекеринска: Дефокусирате од вистинскиот проблем, кажете која е вашата улога во набавката на кинеските вакцини преку фантом фирма?

Шекеринска повторно манипулира и објавува детали од интерни армиски постапки за кои цело време предупредувам. Прво, престанете да манипулирате...
Вести

Мицкоски со поддршка за Ковачки по најавата за негова дисциплинска: Тој е најдоброто од македонската армија, Шекеринска најлошото од македонската политика

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со поддршка за Драган Ковачки по најавата за негова дисциплинска. Вели дека Ковачки е најдоброто...
Вести

Ковачки: Ќе ја тужам Шекеринска за злоупотреба на службена положба и ќе ја повикам цела јавност да го следи случајот

Полковникот Драган Ковачки e казнет шест месеци со по 30 проценти од плата. Откако дознал за овој чекор, тој се огласи на социјалните мрежи: Ау...
Вести

Ковачки: Шекеринска свесно го убива и последниот здив на македоништината и тоа цело време кршејќи постоечки закони и подзаконски акти

Сите вработени во Министерството за одбрана, почнувајќи од првиот до последниот, треба да го градат патриотскиот дух. Патриотскиот...
Вести

Можевме да не кажеме за вратениот капар за кинеските вакцини, но сакавме да бидеме транспарентни, вели Шекеринска

Целта ни е час поскоро да обезбедиме функционална вакцина. Со исклучок на САД и Обединетото кралство сите други држави во НАТО се соочуваат...
Вести

Ковачки за најавата на Шекеринска: Воените лица што фарбаа и кршеа и сега се кај неа на раководни позиции, во која категорија спаѓаат?

Шекеринска најави закон за забрана за политичко дејствување надвор од работното време за воени лица. Прашање: воени лица што се шарени...
Вести

Ковачки до Шекеринска и Пендаровски: Постои одговорност, несериозно е да игнорирате прашања кои се од интерес на сите

Драган Ковачки прашува дали ќе продолжи ли молкот од Шекеринска и Пендаровски за скандалот што го предизвикале. -Знам дека сега посакувате...
Вести

Еве кој е шеф на военото разузнавање и кој ја брани Шекеринска од бламот што НАТО ни го врати претставникот од Брисел поради соработка со странски служби

Кој е шеф на военото разузнавање и кој ја брани Шекеринска од бламот што НАТО ни го врати претставникот од Брисел поради соработка со...
Вести

ФОТО ДОКУМЕНТ: Шекеринска се крие зад лица на кои судот им го одземал сертификатот и ја загрозува нашата и безбедноста на НАТО, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Шекеринска повторно се крие зад соопштенија и портпароли, наместо да излезе и да каже зошто Македонија 2 ипол години нема највисок воен...
Вести

Ковачки: Непрофесионализмот и партиското влијание врз процесот на издавање на безбедносни сертификати е препознаен во НАТО, потребни се итни промени и одговорност

Трет ден како Министерот за одбрана и претседателот на државата молчат и не даваат одговор на поставените прашања во врска со скандалот...