радмила шекеринска

Пронајдени се 184 резултати на тема „радмила шекеринска“
Вести

Димитров, Царовска и Шеќеринска бараат апанажа, за да земаат министерска плата во траење од 3 до 12 месеци иако повеќе не се на функцијата

Поранешните министри Никола Димитров, Мила Царовска и Радмила Шеќеринска-Јанковска побарале апанажа. Тоа подразбира дека, доколку...
Вести

Шекеринска најави дека нема да биде дел од новата Влада: Мојот впечаток е дека не ги слушнавме пораките на јавноста

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изјави дека нема да биде дел од новата Влада. Таа потсети дека пред осум месеци се...
Вести

Стојаноски: За неспособноста, нестручноста и арогантноста на Владата и Шекеринска не е никој друг виновен освен тие самите

На лицемерието и лагите во СДСМ им нема крај.  Ја повикуваме министерката Шекеринска да не се крие позади колегите пратеници од власта...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Се додека Заев е на чело на СДСМ таа ќе биде криминална, а Шекеринска пред да избега да каже што правеше со Катица Јанева и Боки 13?!

Зоран Заев ја залажува македонската јавност со наводно освежување во СДСМ. Се додека тој е на чело на партијата СДСМ ќе биде заштитник...
Вести

Ковачки до Шекеринска: Во твое време додека си претседател на СДММ се запали амбасада на САД- кој е за, а кој против НАТО?!

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека во време кога Радмила Шекеринска...