радмила шекеринска

Пронајдени се 170 резултати на тема „радмила шекеринска“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Се додека Заев е на чело на СДСМ таа ќе биде криминална, а Шекеринска пред да избега да каже што правеше со Катица Јанева и Боки 13?!

Зоран Заев ја залажува македонската јавност со наводно освежување во СДСМ. Се додека тој е на чело на партијата СДСМ ќе биде заштитник...
Вести

Ковачки до Шекеринска: Во твое време додека си претседател на СДММ се запали амбасада на САД- кој е за, а кој против НАТО?!

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека во време кога Радмила Шекеринска...
Вести

Се плашат да го спомнат името Македонија: Заев, Пендаровски и Шекеринска победата над Германија ја честитаа само со едно „Браво“!

Државниот врв го честиташе големиот усхех на макдонската репрезентација против Германија. Но, подобро да не го направае бидејќи никој...
Вести

Касарната во Велес секое утро го загадува градот – жителите со прашања до Шекеринска дали таа го одобрува загадувањето (ФОТО)

Револтирани жители на Велес утрово до редакцијата на КУРИР испратија фотографии и допис во кој тврдат дека од касарната во градот секо...
Вести

Функцијата на Шекеринска на нозе – се ближи конгресот во СДСМ, Заев интезивно работи за отстранување на Радмила од раководството?

Во СДСМ во последниов период се случува внатрепартиски раздор, како последица на досега латентните несогласувања со политиките што...
Вести

Додека секојдневно над 20 лица умираат поради неспособноста на власта, Шекеринска дели музички совети на Фејсбук (ФОТО)

И додека бројката на новозаразени расте од ден на ден и надминува над 1.000 новозаразени, фрапантен е и бројот на починати лица кои ја загубиле...
Вести

Ковачки до Шекеринска: Дефокусирате од вистинскиот проблем, кажете која е вашата улога во набавката на кинеските вакцини преку фантом фирма?

Шекеринска повторно манипулира и објавува детали од интерни армиски постапки за кои цело време предупредувам. Прво, престанете да манипулирате...
Вести

Мицкоски со поддршка за Ковачки по најавата за негова дисциплинска: Тој е најдоброто од македонската армија, Шекеринска најлошото од македонската политика

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со поддршка за Драган Ковачки по најавата за негова дисциплинска. Вели дека Ковачки е најдоброто...
Вести

Ковачки: Ќе ја тужам Шекеринска за злоупотреба на службена положба и ќе ја повикам цела јавност да го следи случајот

Полковникот Драган Ковачки e казнет шест месеци со по 30 проценти од плата. Откако дознал за овој чекор, тој се огласи на социјалните мрежи: Ау...