радишани

Пронајдени се 21 резултати на тема „радишани“
Вести

Ковачки: Славјанка Петровска и семејството се со пријавено живеалиште во луксузната хациенда со базен на Радишанска

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конференција ја обвини министерката за одбрана Славјанка Петровска...
Скопје

Арсовска – Костовски: Наместо дива депонија, реализирана нова зелена површина над 3000 квадратни метри во населба Радишани

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, заедно со градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски и директорот на ЈП Паркови...
Вести

Мисајловски од Радишани: Македонија ќе се исправи и гордо ќе чекори напред, Радишани е за Обнова на Македонија

Го посетив населеното место Радишани, како и црквата “Св. Наум Охридски” каде што успеав да се сретнам со неколку граѓани и да поразговарам...