раце

Пронајдени се 12 резултати на тема „раце“
Храна и пијалаци

Неколку совети за ефикасна употреба на солта- една од нив е и дека го отстранува мирисот на кромид од рацете

Солта е разновиден зачин што може да се користи и за чистење разни површини во вашиот дом. Следат неколку совети околу солта и секојдневните...
Вести

„Ако си соработник на Заев одиш во суд со рацете во џеб и добиваш поблага мерка, во спротивно со лисици на раце одиш во притвор“

Поранешниот секретар во премиерскиот кабинет и екс генерален секретар на Владата, Драги Рашковски денеска претпладне е донесен пред...
Живот и стил

Вашите раце се крути и црвени? Еве неколку начини со кои можете да ја одржувате кожата здрава, особено во зима

Кожата на рацете има потреба да се заштита од често миење и ниски температури, а најважно е да се зајакне кожната бариера што ги штити...