работници

Пронајдени се 52 резултати на тема „работници“
Вести

Николоски: Илјадници работници може да останат без плата заради неспособноста на Заев и старо-новата крими коалиција

Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени...
Вести

За овие луѓе никако да дојде животот ветуван од Заев: 160 работници од фабриката „Тетекс Јарн“ немаат земено плата за февруари и март

Околу 160 работници од фабриката за производство на предиво и волница Тетекс Јарн Лимитед се уште ги немаат добиено платите за февруари...