работна група

Пронајдени се 9 резултати на тема „работна група“
Вести

Мицкоски: Информациите за редефинирање на Македонија доаѓаат токму од членовите на т.н. работна група надвор од официјалниот работен дел

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски на увидот на градежните активности во Кисела Вода, од новинарите беше...
Вести

СЕП до понеделник ќе го дефинира претставникот во работната група за уставни измени, Маричиќ ги повика сите партии да учествуваат

Најдоцна до понеделник ќе биде дефинирано и соопштено името на претставникот од Секретаријатот за европски прашања (СЕП) кој ќе биде...