работа

Пронајдени се 38 резултати на тема „работа“
Живот и стил

Не сака да слушне за пензија: 98-годишен дедо се врати на работа, а еве што им порача на луѓето кои секогаш се жалат

Бартоломео Бени Фичето оваа недела полни 98 години, но него пензијата не го интересира. И натаму работи во продавница во Едисон, во Њу...
Живот и стил

Нудат 16.500 евра за лежење и гледање телевизија: Но во оваа работа од соништата има еден проблем

НАСА на волонтерите им плаќа 16.500 евра за гледање на телевизија во кревет два месеци, за да ги тестира предностите на природната гравитација. Доброволците...
Занимливости

Даде отказ во банка и последниот ден одлучи да направи нешто за кое сите зборуваат: Погледнете како дојде на работа (ВИДЕО)

Банкар од Сао Паоло, дал отказ па решил својот последен работен ден да го помине така што ќе остане запаметен. Овој Бразилец облекол...
Живот и стил

Важни совети за вашето интервју за работа: Дојдете во темна комбинација, а оваа боја на облека никако да не биде на вас

Разговорот за работа е првата можност за работодавците да ги запознаат идните соработници. Оние што бараат работа треба да ги уверат...