прва дама

Пронајдени се 9 резултати на тема „прва дама“
Вести

Беше прва дама на Македонија, а никој нема да ги заборави овие нејзини зборови: Борис пред трагедијата ме погледна и ми го кажа ова! (ФОТО)

Денеска се навршуваат 17 години од страшната хеликоптерска несреќа во близина на Мостар во БиХ каде загина македонскиот претседател...
Познати

Првата дама на Украина е вљубена во модата, а на Инстаграм е вистинска модна икона- со неа не можат ниту Меланија, ниту Брижит (ФОТО)

Првата дама на Украина Јелена Зеленски е миленичка на нацијата, а веќе три месеци ја извршува функцијата прва дама откако нејзиниот...
Познати

Првата дама на Бразил е вистинска убавица: 27 години е помлада од сопругот, а вниманието го привлече обраќајќи се на знаковен јазик

Новата прва дама на Бразил Мишел Болсонаро се обрати на знаковен јазик на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Жаир Болсонаро, на огромно...
Познати

Сите му завидуваат на претседателот: Првата дама на Аргентина ја засени Меланија Трамп, а поради еден детаљ светот се воодушеви (ФОТО)

На Самитот G20 во Буенос Аирес, првата дама на САД, Меланија Трамп се сретна со сопругата на аргентинскиот претседател, Јулијана Авада. Сопругата...
Познати

Французите бесни на првата дама: А кога ќе дознаете поради што ја обвинуваат дека се однесува како кралица се ќе ви стане јасно

Овој пат,а на првата дама ѝ префрлаат дека се однесува како кралица на Франција. Причина за тоа е дека не го почитува протоколот кој ѝ...