прв случај

Пронајдени се 14 резултати на тема „прв случај“
Вести

ДЕТЕКТИРАН СЛУЧАЈ НА ИНФЕКЦИЈА КОМБИНИРАНА ОД ГРИП И КОРОНАВИРУС: Ова се деталите за патникот кој пристигнал во Македонија со овој вирус

Министерството за здравство ја информира јавноста дека од страна на ПЗУ Синлаб до Институтот за јавно здравје е доставена информација...