прстен

Пронајдени се 28 резултати на тема „прстен“
Живот и стил

НИКОГАШ НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ БУРМАТА ВО НЕРВОЗА – старо народно верување открива и дали смее да се вади од раката, внимавајте ако ја давате да ја проба друг!

Бурмата не е само симбол на бракот, туку и знак на љубов, доверба и верност. Постојат многу обичаи и верувања поврзани со овој прстен,...
Познати

Неверојатно приказна за прстенот на кралицата Елизабета: Го носи цели 70 години и со негова помош праќа тајни сигнали (ВИДЕО)

Кралицата Елизабета Втора поседува еден многу редок вид на парче накит, што често е предмет на разговор во круговите на кралското семејство. Имено,...
Занимливости

ЌЕ ВИ СЕ НАСОЛЗАТ ОЧИТЕ: Пронашол прстен на плажа – на него биле испишани иницијали кои откриле неверојатна приказна од пред 30 години!

Украдениот веренички прстен конечно и бил вратен на една вдовица, по повеќе од 30 години. Благодарение на детектор за метал, прстенот...
Познати

Вреди цело богатство, а таа не работи за да и го купи: Цеца доби несекојдневен подарок од снаата Богдана Родиќ (ФОТО)

Богдана успеа со еден несекојдневен подарок да ја воодушеви својата свекрва, која не издржа да не се пофали на социјалните мрежи, нарекувајќи...