прстен

Пронајдени се 18 резултати на тема „прстен“
Познати

Неверојатно приказна за прстенот на кралицата Елизабета: Го носи цели 70 години и со негова помош праќа тајни сигнали (ВИДЕО)

Кралицата Елизабета Втора поседува еден многу редок вид на парче накит, што често е предмет на разговор во круговите на кралското семејство. Имено,...
Занимливости

ЌЕ ВИ СЕ НАСОЛЗАТ ОЧИТЕ: Пронашол прстен на плажа – на него биле испишани иницијали кои откриле неверојатна приказна од пред 30 години!

Украдениот веренички прстен конечно и бил вратен на една вдовица, по повеќе од 30 години. Благодарение на детектор за метал, прстенот...
Познати

Вреди цело богатство, а таа не работи за да и го купи: Цеца доби несекојдневен подарок од снаата Богдана Родиќ (ФОТО)

Богдана успеа со еден несекојдневен подарок да ја воодушеви својата свекрва, која не издржа да не се пофали на социјалните мрежи, нарекувајќи...
Занимливости

Невеста си го проголта прстенот: Прво ова било сон, а потоа морала да потпише согласност во случај на смрт

Идната невеста случајно го проголтала својот свршенички прстен за да го заштити додека сонувала ужасен кошмар. Џена Еванс од Сан Диего...
Познати

Пејачката ја роди во 2005: Ќерката на Анабела објави дека ќе се венча преку фотографија на која момчето ја држи за голиот стомак (ФОТО)

  Помладата сестра на Луна Џогани откако објави фотографија на својот Инстаграм профил покрена лавина шпекулации дека таа ќе се венча. Станува...
Занимливости

Најбизарно запросување: И побарал орален секс, па прстенот го пронашла на неговиот пенис (ФОТО)

Мажите знаат да бидат креативни кога станува збор за запросувањето на нивните девојки, но понекогаш тоа знае да ги премине сите граници… Добар...