протокол

Пронајдени се 20 резултати на тема „протокол“
Македонија

Смртно ја навреди кралицата: На нејзиниот роденден Меган Маркл повторно не го почитуваше протоколот (ФОТО)

Меган Маркл веќе некое време е официјален член на британскиот кралски дом, но и покрај тоа е склона да ризикува и да отстапи од правилата. Имено,...