протестен марш

Пронајдени се 36 резултати на тема „протестен марш“
Вести

Мицкоски: Ќе одиме до крај уште помасовни, а јас заедно со вас, ќе го предводиме повторно победничкиот марш кон слободна Македонија

Сакам да ве уверам дека и покрај тоа што има хушкачи и луѓе коишто лиферуваат на дневна основа лажни вести сакајќи да ги манипулираат...
Вести

Учесник на маршот во Тетово: Последните години сите ние сме молчеле на лоши работи, се надевам народот ќе сфати дека мора да се направи нешто

Како што беше претходно најавено, денеска во Тетово со почеток од 13:30 часот се оддржа протестен марш во чест на починатите во пожарот...
Вести

Протестен марш во Тетово: Тетовчани излегоа низ улиците на градот и со едноминутен молк оддадоа почит на починатите во пожарот (ФОТО)

Како што беше претходно најавено, денеска во Тетово со почеток од 13:30 часот се оддржа протестен марш во чест на починатите во пожарот...
Вести

Мицкоски: СДСМ создаде црнила и темнина во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја донесе зората која ќе донесе нова надеж и правдина за секој граѓанин

Добре дојдовте јунаци и јунакињи, храбри луѓе овдека од  градот на непокорот, од градот на правдината, од градот  херој. Но и тие кои...
Вести

Мицкоски: Оваа генерација граѓани има историска шанса да му стави крај на ова неславно владеење кое е последниот остаток на транзицијата во Македонија

По четврти пат сме заедно во овие декемвриски, студени денови. Денеска е можеби и најстудено од сите декемвриски денови, кога ја газевме...