промена на устав

Пронајдени се 9 резултати на тема „промена на устав“
Вести

Пред собранието најавен нов протест: Уставните измени во финална фаза пред пратениците, двотретинско мнозинство се уште нема

Уставните измени во третата и последна фаза се на дневен ред на денешното продолжение на собраниската седница, откако вчера со 78 гласови...
Вести

Пендаровски го призна поразот на владата на Заев: Грција никогаш до сега не побарала промена на внатрешното име на државата

Националниот координатор за НАТО и истакнат член на СДСМ, Стево Пендаровски го призна поразот на владата на Заев при преговорите со...