промена на името

Пронајдени се 45 резултати на тема „промена на името“
Вести

Социјалните мрежи вријат по промената на името од страна на СДСМ и Заев: „Ги искрваривте срцата на чистите Македонци“ (ФОТО)

Социјалните мрежи вријат откако вчера во македонското собрание 81 пратеник ги изгласаа уставните измени кои произлегуваат од Договорот...
Вести

Мицкоски: Гледате дека нема славје по улиците во Македонија, но во Грција нема протести зашто се задоволни од договорот

Ако Договорот беше добар за Република Македонија, а беше лош за нашиот сосед, Република Грција, сите закани кои што ги имаа оние здруженија...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се колнеше во своите предци дека нема да го промени името, а потоа експресно и срамно се откажа од името, нацијата, идентитетот, и македонското малцинство

Срамно е да се тврди дека промената на Уставот, името, идентитетот и јазикот претставува патриотски чин. Договорот со Грција претставува...
Вести

Ахмети: И политичките партии ќе ги мотивираат и ќе ги организираат Албанците од дијаспората за да учествуваат на референдумот за името

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во синоќешното гостување во емисијата “Патот кон“ на Алсат-М телевизија повторно изјави дека албанската...