промена на име

Пронајдени се 18 резултати на тема „промена на име“
Вести

Заев договорил ново име и нов идентитет на земјата – Македонија заминува во историјата, преименување ќе има и за црквата

Грчките медиуми наголемо јавуваат дека Зоран Заев договорил преименување на Македонија во Република Северна Македонија и смена на...