Прокопис Павлопулос

Пронајдени се 19 резултати на тема „Прокопис Павлопулос“
Вести

Грчкиот претседател се налути зашто Заев излажа дека Македонците во Грција ќе имаат право да го изучуваат македонскиот јазик

Денеска грчкиот претседател, Прокопис Павлопулос, за време на неговата средба со неговиот словенечки колега, Борут Пахор рече дека...