програма

Пронајдени се 33 резултати на тема „програма“
Општини

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Кавадарци наместо со својата програма се пофали со програмата на Митко Јанчев

Во изминативе четири и пол години наместо во барок и споменици, инвестиравме во инфраструктура. Изградивме нови улици и патишта, водоводи,...
Вести

Мисајловски: Не е баш така розово како што власта презентира, нема покачување на пензии, нема капитални проекти, ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди подобра програма за граѓаните да живеат поубаво и достоинствено

Граѓаните не се задоволни воопшто од последниве години како расте пензијата, атоа ВМРО-ДПМНЕ мора што побрзо да ја симне оваа власт...
Скопје

Нелоски: Во програмата „За живот“ за Град Скопје се ветени 129 проекти, а реализирани или во фаза на реализација се само 20

Нереализираните ветувања кои како за илустрација во програмата „За живот“ за Град Скопје во 2017-тата година ветени се 129 проекти. А,...
Регион

Дванаесет часовната тишина за повик за помош – шест локални радио станици во Црна Гора денеска ќе прекинат со емитување програма

Шест локални радио станици во Црна Гора денеска ќе прекинат со емитување програма во следните 12 часа поради финансиски проблеми. На...
Вести

Милошоски: Кратењето на роковите за разгледување на владината програма и за здрава парламентарна дебата покажува колку власта ги “почитува” Собранието и јавноста

Во врска со закажаната седница за избор на Влада, добро е да се знае, како било претходно, а како е сега, во однос на деновите кои им се...
Вести

Јанушев: Во програмата е предвидено да се донесе закон каде сите политичари ќе одговараат за својот нелегално стекнат имот

„Сите кои што се занимаваат со јавни функции особено политичарите ќе треба да докажат од каде и како го стекнале својот имот, а тоа го...
Економија

Лазаров: Програмата на ВМРО ДПМНЕ е јасно издржана програма со методологија, мерки и чекори како да се постигне повисок стандард за живеење на граѓаните

Во денешната емисија „Еконмски факти“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на комисјата за економија при ВМРО – ДПМНЕ Дарко Лазаров...
Вести

Нацев: Драго ми е што ВМРО-ДПМНЕ има проект кој предвидува ревидирање на системот на плати и надоместоци на припадниците на МО и АРМ

Драго ми е што после неколку мои колумни и јавни настапи во кои зборував за лошите услови и непрофесионалното менаџирање со Министерството...
Вести

Нацев: Програмата на ВМРО-ДПМНЕ за подобрување на здравствената заштита на вработените во одбраната и во АРМ е одлична идеја

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ за подобрување на здравствената заштита на вработените во одбраната и во АРМ е одлична идеја, смета универзитетскиот...
Вести

Мицкоски: Премиер не се станува во канцеларија, се надевам дека ДУИ ќе понуди програма што ќе го привлече вниманието на сите граѓани без разлика на етничка припадност

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостување во централните вести на телевизија Сител на кои се вклучи од Охрид каде денес...