Проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска

Пронајдени се 6 резултати на тема „Проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска“
Вести

Анализа на Каракамишева-Јовановска: Изборите во 2020 година ќе останат запаметени како историски во негативна смисла

Предвремените парламентарни избори во 2020 година ќе останат запаметени како историски во негативна смисла од две причини: првата е рекордната...
Вести

Каракамишева: Министерката за одбрана има посебна политичка и правна одговорност, нејзината средба со Боки 13-ка само покажува до кое дно сме дојдени како држава

-Кога политичарите се ујдисани со луѓе со сомнителен бекграунд, во случајов Шекеринска и Боки 13-ка, тоа покажува до кое дно сме дојдени....
Вести

Каракамишева: Ваучерите се предизборен поткуп на СДСМ и Заев, а Уставниот суд ја премолчи оваа скандалозна и дискриминирачка уредба со законска сила на владата

За случајот со Уставниот суд кој одби или се повлече да расправа по еден многу сомнителен чекор на владата која донесе уредба со законска...
Вести

Кракамишева-Јовановска: Уредба со која се гледа зошто им треба вонредната состојба – да злоупотребуваат буџетски средства и да вработуваат пред избори!

Проф. д-р Тања Каракамишева-Јовановска реагира на најновата уредба, која според универзитетската професорка, е всушност Уредба со која...