проекти

Пронајдени се 20 резултати на тема „проекти“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Промените започна, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ за 2 месеца реализираа десетици капитални проекти

Промените започнаа, градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, за два месеца со десетина капитални проекти кои веќе се реализирани, нови градинки,...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани можеби и ќе имаа шанса да видат некој проект од Шилегов, ако не беше преокупиран со криминал и крадење

Петре Шилегов не направи 4 години ништо за Скопје, затоа што беше зафатен со кревање на два ката дивоградба на зградата во Карпош и правење...
Вести

Мисајловски се сретна со еден од најдобрите пливачи во Република Македонија: ВМРО-ДПМНЕ во својата изборна програма има голем број на проекти во однос на спортот

На мое огромно задоволство денеска се сретнав со еден од најдобрите пливачи во Република Македонија, младиот Андреј Стојановски. Заедно...
Вести

Мисајловски од Куманово: СДСМ ветувале 500 евра плата, инфраструктурни проекти, капитални инвестиции, но од сето тоа има само едно големо ништо

Денеска сум во Куманово, поточно на Железничка станица. Затекнав руинирани објекти и раскопана улица. Ова е се што СДСМ направило тука....
Вести

Трипуновски: Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и Кавадарци

Го гледам денес Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и Кавадарци да...
Вести

Стаменковска распали по Манчевски: Немате капацитет за спроведување проекти, освен изживување врз невини луѓе

Да имавте капацитет и знаење онака како што прокламирате досега во МИОА ќе спроведевте некој нов проект, НО вие ги спроведувате проектите...
Вести

Данев: СДСМ во континуитет „проектите“ ги осмислува од удобните кабинети и реализира без соработка со граѓаните

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев на својот Фејсбук профил објави статус каде пишува дека СДСМ во континуитет „проектите“...