приведен

Пронајдени се 140 резултати на тема „приведен“
Хроника

ЈА ТЕРАЛ ЌЕРКАТА ДА ПИТАЧИ: Скопјанец завршил зад решетки, се обидел физички да нападне социјална работничка на нејзиното работно место

На 05.04.2022 во 11.00 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.И.(49) од Скопје, затоа што на 03.04.2022 околу 14.00 часот се обидел...