пристаниште

Пронајдени се 12 резултати на тема „пристаниште“
Регион

Голем пожар во пристаништето во Хрватска вреден десетици милиони – пет луксузни јахти изгореа, оштетени 48 брода (ФОТО+ВИДЕО)

Синоќа околу 20.15 часот избувна пожар на повеќе бродови во пристаништето Каштела во Каштел Гомилица. Пожарот избувнал на јахта од 15 метри,...
Вести

По страшната експлозија во Бејрут денеска нов пожар на пристаништето- пламените јазици голтаат сѐ пред себе (ВИДЕО)

На пристаништето во Бејрут избувна пожар по повеќе од еден месец од страшната експлозија на магацинот со амониум нитрат во тој град,...