природен гас

Пронајдени се 19 резултати на тема „природен гас“
Регион

Терминалот за течен природен гас на грчкиот остров Ревитуса има капацитет во иднина да ги снабдува и соседните земји

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, утрово го посети терминалот за течен природен на островот Ревитуса и порача дека „земјата треба...