припадници

Пронајдени се 6 резултати на тема „припадници“
Вести

Повеќе од 100 припадници на американската Национална гарда кои ја обезбедуваа инаугурацијата на Бајден позитивни на Ковид-19

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни...
Вести

Чулев им се заблагодари на граѓаните за нивното поведение и им одаде признание на сите припадници на МВР за ангажираноста и справувањето со кризата

Утрово во пет часот официјално престана да важи одлуката на Владата која се однесуваше на ограничувањето на движењето на граѓаните,...