принцот Чарлс

Пронајдени се 14 резултати на тема „принцот Чарлс“
Познати

КНИГА КОЈА СИГУРНО НЕМА ДА МУ СЕ ДОПАДНЕ – кралот Чарлс не водел љубов со принцезата по раѓањето на Хари, причината која и ја кажал е фрапантна

Книгата со наслов „Кралот: Животот на Чарлс III“ открива дека Чарлс по раѓањето на принцот Хари (роден во 1984 година) „еднострано ги прекинал...
Познати

На чуден начин ја поздрави премиерката на Британија, па стана хит во целата земја – кралот Чарлс буквално ја остави со отворена уста Трас (ВИДЕО)

Во средата вечерта, Чарлс Трети се сретнал со премиерката Лиз Трас, а кралот набрзо стана главна тема на коментарите на социјалните...
Познати

ОВА Е НАЈГОЛЕМАТА ТАГА ЗА МЕНЕ – се огласи принцот Чарлс, тажните зборови ќе го распара срцето на секој човек

„Смртта на мојата сакана мајка, нејзиното височество Кралицата, е момент на најголема тага за мене и за сите членови на моето семејство“,...
Познати

Шок во Англија по одлуката дека Камила ќе стане кралица – сега сите се прашуваат што ќе се случи со нејзините деца од првиот брак, еве го законот!

Кралицата на Велика Британија, Елизабета Втора годинава ја прославува 70-годишнината на стапувањето на престолот, одбележувајќи ја,...
Познати

Принцот Чарлс сака да се смири со Хари и Меган – една работа ужасно му недостасува, ќе сфатат само тие што го искусиле ова

Принцот Чарлс одлучил да се смири со својот син Хари со тоа што ќе го покани неговото семејство да остане со него следниот пат кога ќе...
Познати

Не можеше да ја издржи средбата со синот Хари: Еве каде замина принцот Чарлс 24 часа по погребот на својот татко, таму ќе тагува сам (ФОТО)

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува...
Познати

Прв пат уловен гол: Принцот Чарлс облече цветни шорцеви на плажа, додека Камила изгледа како просечна баба (ФОТО)

Принцот Чарлс (70) , наследник на британската круна, за прв пат по 40 години е фатен папарацо на плажа на Карибите, заедно со сопругата Камила...
Занимливости

Бизaрни барања на принцот Чарлс: Секое утро послугата му ги пегла пижамите, а тоа што го прави во бањата ќе ве остави во неверување

Принцот Чарлс како наследник на британското кралство има на неколку членови кои му се на располагање 24 часа во денот, а Пол Бурел поранешен...
Познати

Кутија во која имало нешто вредно, а не било неменета за неа: Вака принцезата дознала за најголемото предавство во животот

Во 1996. година принцезата Дајана и принцот Чарлс се развеле по 15 години брак. Без сомнение, една од главните причини била таа што Дајана,...