принцот Чарлс

Пронајдени се 7 резултати на тема „принцот Чарлс“
Познати

Не можеше да ја издржи средбата со синот Хари: Еве каде замина принцот Чарлс 24 часа по погребот на својот татко, таму ќе тагува сам (ФОТО)

Принцот Чарлс веднаш по погребот на својот татко, принцот Филип се упатил кон својата куќа во Велс за да тагува сам, но и да размислува...
Познати

Прв пат уловен гол: Принцот Чарлс облече цветни шорцеви на плажа, додека Камила изгледа како просечна баба (ФОТО)

Принцот Чарлс (70) , наследник на британската круна, за прв пат по 40 години е фатен папарацо на плажа на Карибите, заедно со сопругата Камила...
Занимливости

Бизaрни барања на принцот Чарлс: Секое утро послугата му ги пегла пижамите, а тоа што го прави во бањата ќе ве остави во неверување

Принцот Чарлс како наследник на британското кралство има на неколку членови кои му се на располагање 24 часа во денот, а Пол Бурел поранешен...
Познати

Кутија во која имало нешто вредно, а не било неменета за неа: Вака принцезата дознала за најголемото предавство во животот

Во 1996. година принцезата Дајана и принцот Чарлс се развеле по 15 години брак. Без сомнение, една од главните причини била таа што Дајана,...