принцезата Дајана

Пронајдени се 14 резултати на тема „принцезата Дајана“
Познати

КНИГА КОЈА СИГУРНО НЕМА ДА МУ СЕ ДОПАДНЕ – кралот Чарлс не водел љубов со принцезата по раѓањето на Хари, причината која и ја кажал е фрапантна

Книгата со наслов „Кралот: Животот на Чарлс III“ открива дека Чарлс по раѓањето на принцот Хари (роден во 1984 година) „еднострано ги прекинал...
Познати

Принцезата Дајана ова никогаш не му го простила: Тоа што го направил принцот Чарлс на нивниот меден месец засекогаш го уништил нивниот однос

И по 25 години од нејзината смрт, нејзината судбина продолжува да ја интригира јавноста, а постојано се шпекулира за деталите кои го одбележаа...
Познати

САКА ДА ГО ЗАБОРАВИ ОВОЈ ДЕН: Додека сите очекуваат внуката на принцезата Дајана да се потсети на т*агедијата, еве што прави таа (ФОТО)

Внуката на принцезата Дајана, Кити Спенсер денеска е во центарот на вниманието поради тоа што медиумите очекуваат таа денеска да објави...
Познати

ТАЖНА СУДБИНА НА ПРИНЦЕЗАТА: Пред трагедијата Дајана оставила и писмо за „секој случај“- внатре го открила и нејзиниот убиец

Принцезата Дајана во своето писмо до батлерот Пол Бурел ја предвидела својата смрт, сметаат некои од теоретичарите на заговор. Дајана...
Познати

Светот сака да го заборави овој ден- возачот на принцезата Дајана откри морничави детали пред смртта, ги помрдна трепките, а потоа…

Принцезата Дијана е мртва 23 години, но и понатаму е една од најпопуларните фигури на британското кралско семејство. Британските медиуми...
Познати

Денес вистинска убавица, но светот разочаран откако се вери со 32 години постар милионер- ова е внуката на принцезата Дајана (ФОТО)

Внуката на принцезата Дајана овие денови повторно е актуелна во светските медиуми поради месецот во кој се одбележува годишнината...
Познати

„Можеби тој има љубовница, но јас и понатаму сум најубава“- Откако дозна дека е изневерена Дајана го облече забранетиот фустан (ФОТО)

Речиси нема некој кој не слушнал или прочитал нешто околу бурниот брак на принцезата Дајана и принцот Чарлс. Дајана секогаш беше претставувана...
Познати

Кутија во која имало нешто вредно, а не било неменета за неа: Вака принцезата дознала за најголемото предавство во животот

Во 1996. година принцезата Дајана и принцот Чарлс се развеле по 15 години брак. Без сомнение, една од главните причини била таа што Дајана,...