принцеза дајана

Пронајдени се 34 резултати на тема „принцеза дајана“
Познати

Принцезата Дајана ова никогаш не му го простила: Тоа што го направил принцот Чарлс на нивниот меден месец засекогаш го уништил нивниот однос

И по 25 години од нејзината смрт, нејзината судбина продолжува да ја интригира јавноста, а постојано се шпекулира за деталите кои го одбележаа...
Познати

Таа е копија на својата тетка – очите на целиот свет денес се вперени во внуката на принцезата Дајана која порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Внуката на принцезата Дајана, Кити Спенсер денеска е во центарот на вниманието поради тоа што медиумите очекуваат таа да објави фотографија...
Познати

Се обидов да ја спасам Дајана: Докторот после 24 години открива детали за кобната ноќ и борбата за животот на принцезата

Хирургот кој беше во првите борбени редови за животот на принцезата Дајана до детали ја опиша ноќта кога, по несреќата, таа била донесена...
Познати

Се шпекулира дека таа била лудо заљубена во сопругот на најголемата српска пеачка: Сите мажи на принцезата Дајана

Иако беше во брак само еднаш, а почина на 36-годишна возраст, бројните љубители на принцезата Дајана отсекогаш биле тема на интерес за...
Познати

САКА ДА ГО ИЗБРИШЕ ОВОЈ ДЕН ОД КАЛЕНДАРОТ- внуката на принцезата Дајана се потсети на прерано загинатата тетка на денешен ден

Внуката на принцезата Дајана денеска е во центарот на светската јавност поради фотографијата која ја објави во знак на потсетување...
Познати

Ова се последните зборови на принцезата пред смртта, а од начинот на кој дознале нејзините деца дека починала ќе се наежите

За неколку дена ќе се навршат точно 23 години од смртта на една од најомилените личности од британското кралско семејство, принцезата...