принцеза дајана

Пронајдени се 18 резултати на тема „принцеза дајана“
Познати

Сите мислеа дека е поради мрза, но не било така: Откриено зошто принцезата Дајана секогаш ја наведнуваше главата

После венчавката со Чарли, на Лејди Ди и требало многу време да се чувствува пријатно во својата кожа. Доволно е да ги погледнете стари...
Вести

Причината за смртта на Дајана, нека ви биде поука на сите: Принцезата ќе беше жива ако го врзела појасот во автомобилот

Патологот кој вршел аутопсија на телото на принцезата Дајана вели дека таа би ја преживеала несреќата само ако појасот ѝ бил врзан,...
Познати

Копија на нејзината тетка: Внуката на Дајана блесна на свадбата на принцот Хари и Меган во креација која сите ги потсети на принцезата

Откако внуката на трагично загинатата принцеза Дајана во саботата се појави на кралската венчавка предизвика бура од реакции и позитивни...
Познати

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави...