принц

Пронајдени се 9 резултати на тема „принц“
Вести

Принцот Вилијам првпат се огласи по одлуката на Хари и Меган да се повлечат од кралските должности: „Не можам повеќе да го поддржувам“

Цел живот го поддржував брат ми, но повеќе не можам, изјави принцот Вилијам откако Меган Маркл и принцот Хари донесоа одлука да се повлечат...
Познати

Го издадоа кралското семејство: Администраторите на кралската страница по грешка го објавија името на новиот принц (ФОТО)

Британската јавност нетрпеливо го чека објавувањето на името на новиот член на кралското семејство. Кејт Мидлтон во понеделникот во...