принц филип

Пронајдени се 65 резултати на тема „принц филип“
Вести

На кралицата Елизабета минатата недела и беше врачена роза од Единбург за да го одбележи 100-от роденден на принцот Филип

Минатата недела, на кралицата и беше дадена роза од Единбург за да го одбележи 100-от роденден на војводата. Розата беше подарена од Кралското...
Вести

ПОСЛЕДНИ ПОДГОТОВКИ – познато како и каде ќе седи кралицата за време на погребот, а еве го и списокот на лицата кои ќе присуствуваат

Последните подготовки за погребот на сопругот на кралицата Елизабета Втора, принцот Филип завршија денеска во замокот Виндзор . Церемонијата...
Вести

Кралицата издала посебно барање за испраќањето на принцот Филип: Се однесува за Вилијам и Хари – некои велат тоа значeло само ОВА!

Последното збогување со принцот Филип ќе се одржи во сабота на 17 април со почеток во 15 часот во капелата Св. Џорџ во Виндзор, и неговата...
Познати

Учествувал и во дизајнирањето на автомобилот – ковчегот на принцот Филип ќе биде пренесен во овој модел на возило

Ковчегот со принцот Чарлс до капелата Свети Џорџ ќе биде пренесен во посебен автомобил Ленд Ровер во чие дизајнирање учествувал и самиот...
Познати

СЀ Е ИСПЛАНИРАНО: Познато е кога и каде ќе се сретнат Хари и Вилијам откако не се виделе 1 година – едно лице е задолжено да ги чува

Принцовите Вилијам и Хари нема да се сретнат или да се дружат сè до денот на последното збогување на нивниот дедо, принцот Филип, а сопругата...
Вести

КРАЛИЦАТА ПРЕСЕЧЕ: Елизабета Втора конечно донесе одлука – еве што НЕМА да биде дозволено на погребот на принцот Филип

Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу...
Вести

Уште една внука се прости од принцот Филип, присетувајќи се на нивните драгоцени спомени: „Ти ме научи да готвам и да сликам“ (ФОТО)

Принцезата Еугение со топли зборови се прости од принцот Филип на Инстаграм и се сети на што ја научи. – Драг дедо, на сите ни недостасуваш....
Вести

Исплива тајната на последниот портрет на принцот Филип: Уметникот ги откри сите тажни детали – за многумина ова е емоционален момент!

Австралискиот уметник Ралф Хајманс ја имаше честа да го наслика последниот портрет на принцот Филип, кој почина во петокот на 9 април...
Познати

Ковчегот во кој ќе биде погребан е направен пред 30 години – исти има и кралицата, а тежи четири тона само поради една причина (ФОТО)

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета втора ќе биде погребан во сабота на 17 април, а поради корона мерките на погребот ќе присуствуваат...
Вести

СЛЕДУВААТ ТАЖНИ МОМЕНТИ: Вилијам и Хари на погребот на принцот Филип ќе се соочат со тешките спомени од погребот на нивната мајка

Војводата од Кембриџ и војводите од Сасекс ќе се соберат во сабота на погребот на нивниот дедо, војводата од Единбург. Тие ќе чекорат...