принц чарлс

Пронајдени се 38 резултати на тема „принц чарлс“
Познати

Принцезата Дајана ова никогаш не му го простила: Тоа што го направил принцот Чарлс на нивниот меден месец засекогаш го уништил нивниот однос

И по 25 години од нејзината смрт, нејзината судбина продолжува да ја интригира јавноста, а постојано се шпекулира за деталите кои го одбележаа...
Познати

ПО СМРТТА НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА, ЦЕЛИОТ СВЕТ ЈА МРАЗЕШЕ КАМИЛА: Дури сега стана јасно каква личност навистина е таа!

По трагичната смрт на принцезата Дијана, многумина не можеа да ја поднесат новата сопруга на принцот Чарлс, Камила Паркер Боулс. Сепак,...
Познати

40 години подоцна, се појавија детали од кралската свадба: Ноќта ја поминале во СОЛЗИ, принцезата си ги пресекла вените

Лејди Дијана и принцот Чарлс се венчале во катедралата Свети Павле во Лондон, на денешен ден пред 40 години, и таа венчавка била една од...