пријава

Пронајдени се 22 резултати на тема „пријава“
Хроника

Полицијата поднесе пријава против сопственикот на коњот кој се движеше во спротивна насока на автопат

Тетовската полиција ќе поднесе пријава за 53-годишник од градот чиј коњ без контрола се движеше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје. Во...
Вести

Го пријавил својот татко за упад во Конгресот: Емоции ги тргнав на страна и го направив тоа за што сметам дека е исправно!

Тинејџер од Тексас, Џексон Рефит го пријави својот татко дека учествувал во нападот врз Конгресот. По пријавата Гај Рефит е уапсен поради...
Хроника

Кумановци не ги почитувале мерките за групирање на повеќе од 4 лица, соседите ги пријавиле па заработиле кривични

На 08.01.2021 година во 01.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека во зграда лоцирана во центарот на градот имало поголема група граѓани...
Вести

Случај кој ги вознемири родителите: Мајка од Влае пријави педофил кој повикувал деца да шетаат со него, МВР открива што е превземено

Мајка од Влае била сведок на страшна глетка. Во паркот каде си играле повеќе дечиња, се појавил маж кој, според нејзината објава, ги терал...
Вести

Професорката Каракамишева во полициска станица: Политичкиот прогон го пуштаат на максимум, нема да ме замолчите

Професорката Тања Каракамишева Јовановска преку социјалните мрежи информираше дека била повикана во полициска станица поради поднесена...