преживеани

Пронајдени се 8 резултати на тема „преживеани“
Вести

Роднина на преживеаните раскажува: Од вчера сме тука, докторите ни кажуваат дека се добро но ги немаме видено (ВИДЕО)

Еден од роднините на четворица од преживеаните, во изјава за медиумите бара од надлежните институции што побрзо да завршат сите процедурални...
Вести

Преживеаните хоспитализирани пациенти остануваат до петок на болничко лекување во Пригов, се прави план за нивен транспорт во Скопје

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утрово разговараше со д-р Иван Поромански, директор на болницата Пирогов во Софија, каде се...