презиме

Пронајдени се 14 резултати на тема „презиме“
Познати

Никогаш нема да поверувате како се презивала кралицата Елизабета – на членовите на кралското семејство истото не им е потребно, еве зошто

Од британското кралско семејство не се бара да го користи презимето при приватни и јавни настапи, па ова е една од причините зошто повеќето...
Занимливости

Поради оваа невеста сите го прават истиот трик на свадбата: Не знаела што да прави со презимето, па ги шокирала сите (ВИДЕО)

Една млада жена била во голема дилема – дали да го остави своето или да го земе презимето на сопругот, а потоа била воодушевена од трикот...
Занимливости

ФОТО: Добил син, а никој не му верувал како се презива – „Секогаш мора да покажам документ за идентификација“

-Луѓето мислат дека се шегувам кога ќе им се претставам, па каде и да одам морам да имам документ како доказ за идентитетот, се пожали...
Познати

ФОТО: Се појави на „Ѕвездите на Гранд“, па се откажа од своето презиме – со новиот изглед ги сруши сите граници

Ѕвездана Стевановиќ привлече големо внимание од публиката на „Ѕвездите на Гранд“ пред се бидејќи постојано го менува стилот и изгледот,...
Занимливости

Ова не се случува често: Имаат исто име и презиме, родени се во истата година, а живеат на двата краја од светот! Сега решиле да се сретнат

Рајан Гренфел од Шкотска и Рајан Гренфел од Австралија се поврзале на социјалната мрежа Фејсбук, бидејќи имале исто име и презиме. Покрај...
Познати

Познатата водителка ја пронајде љубовта на својот живот, но не може да се омажи за него – причината е бизарна (ВИДЕО)

Познатата водителка Маријана Марјановиќ во популарното шоу „Амиџи“ призна поради што се уште не стапнала на лудиот камен иако живее...