превртен камион

Пронајдени се 6 резултати на тема „превртен камион“
Вести

ЗА ДЕСЕТИНА ДЕНА СЕ ПРЕВРТЕА ДВА КАМИОНА НА ИСТО МЕСТО – утрово шлепер се преврти во близина на Аеродромот во Охрид (ФОТО)

Несреќата се случи денеска околу 10 часот, кога камион со македонски регистерски таблички се превртел од засега непознати причини, повреден...