превртен брод

Пронајдени се 4 резултати на тема „превртен брод“
Регион

По превртен брод во близина на грчкиот остров Самос, излвлечено безживотно тело на едно дете, спасени се 25 мигранти

Крајбрежната служба на Грција во текот на вчерашниот ден интервенирала за спасување на мигранти, чиј брод се превртел во близина на...