претседателски избори 2019

Пронајдени се 48 резултати на тема „претседателски избори 2019“
Вести

Медиумите на албански објавуваат фотографирани гласачки ливчиња- презема ли некој мерки во избирачките места? (ФОТО)

Албанскиот портал Медиал.мк објави фотографирано гласачко ливче на кое двајцата кандидати се пречкртани, а додаден е и заокружен непостоечкиот...
Вести

МААК– конзервативната партија упатува отворен и недвосмислен повик до граѓаните да и помогнат на правдата да биде победник во државава

МААК– конзервативната партија на Македонија упати јавен повик до сите граѓани да гласаат за правдата во вториот круг од претседателските...
Општини

Слика со претседателски кандидат и графит во Струшко- полицијата презема мерки за расчистување на двата случаја

Во Полициската станица во Струга денеска е пријавено дека во близина на основното училиште „Дедо Лазар Циркоски“ во село Враниште е...