претпријатија

Пронајдени се 3 резултати на тема „претпријатија“
Вести

„Продолжува трупањето на партиски војници во општините и претпријатијата, во моментов активни конкурси за 100-тина нови вработувања“

Безобразноста на СДСМ во уништувањето на локалните самоуправи нема крај. На речиси 7 месеци пред одржувањето на локалните избори, СДСМ...
Вести

Мицевски: Власта под итно да се повлече од медиумската војна со микро и малите стопанственици и да понуди реална помош и што поголем број лица да ги задржат своите работни места

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности. За жал властите се фокусирани...
Економија

Професорот Славески предупредува: Претпријатијата на кои нема да им помогнеме денес, утре веќе ќе ги видиме затвopeни

Професорот и член Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски упати жестоки критики кон Владата за мерките за помош на претпријатијата...