пресуда

Пронајдени се 73 резултати на тема „пресуда“
Вести

„ВЕРБАЛНА ВОЈНА ВО СУДНИЦАТА“ – Анџело и упати остри зборови на судијката, таа удри на масата и имаше што да му порача!

Нервозен и со коментари кон судот беше и Анџело Ѓоргиевски. Додека обвинителката Тања Трајчевска бараше продолжување на мерката притвор...
Вести

Со нож делел правда во кафеанска тепачка- Синдикатот ја обелодени 3 децении старата пресуда за директорот на скопски Водовод Митовски

Директорот на скопски Водовод Марјанчо Митовски бил осуден за нанесување лесни телесни повреди со ладно оружје- нож во 1993-та година,...
Хроника

Ослободителна пресуда за Битолчанецот Тони кој си ја бранеше родената ќерка од насилниот зет кој со мачета тргна да ја убие

На 21 фебруар во 05.30 часот сабајле познатиот битолски локален насилник Стојанчо Соколов со мачета насилно влезе во домот на фамилија...
Вести

СРАМНА ПРЕСУДА: 18 месеци затвор за сообраќајката во која загина млад битолчанец – емотивна објава на неговиот брат

Оливер Петровски загина во сообраќајна несреќа на 29-ти јули 2020-та година. Денеска неговото семејство било известено за епилогот од пресудата...
Вести

Протест на семејството и блиските на загината Викторија Николова против пресудата за сообраќајката кај „Сити Мол”

Членови на семејството на Викторија Николова, младата девојка која во јануари годинава загина во сообраќајната несреќа кај „Сити мол”,...
Вести

Фросина Ременски ослободена од обвинение за „Меѓународен сојуз“: Јасна Мандиќ доби 4 години затвор, таткото на Боки 13 осуден на условна казна

Кривичниот суд – Скопје денеска ја објави пресудата за предметот „Меѓународен сојуз”, каде првообвинет се Бојан Јовановски – Боки...