престрелка

Пронајдени се 32 резултати на тема „престрелка“
Хроника

Детали за пукањето во Маџари: Крвава престрелка со еден повреден, во болница пренесен и неговиот 13-годишен син

Вчера во 11:00 часот во СВР Скопје било пријавено пукање од огнено оружје на улица „Благоја Стефковски“. Д.З.(48) од Скопје, додека се движел...